Czym jest Krajowy Rejestr Długów?

Wiele osób kojarzy tę instytucję głównie ze słyszenia, a przecież pełni ważną rolę w życiu publicznym.
KRD jest to firma, która przyjmuje, przechowuje, a także udostępnia informacje gospodarcze, działając zgodnie z ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Działa w bardzo wygodny sposób, ponieważ za pośrednictwem Internetu, co pozwala na szybkie skorzystanie z informacji, które zawiera.

Kto może znaleźć się w KRD?

Przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory gospodarki dostarczają informacji o dłużnikach, lecz mogą to także zrobić osoby fizyczne oraz gminy i instytucje. W ten sposób dłużnik zostaje unieszkodliwiony, dzięki byciu notowanym w KRD przestaje być anonimowy i tym samym nie jest już postrzegany jako wiarygodny partner handlowy.

Czym jeszcze zajmuje się Krajowy Rejestr Długów?

Jedną z usług, oferowanych przez KRD, jest monitorowanie firm. Skorzystanie z tej usługi jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców, ponieważ mogą się oni dowiedzieć, czy firmom, z którymi zamierzają podjąć współpracę, nie grozi niewypłacalność, oraz mogą mieć pewność, że wszyscy ich najważniejsi klienci będą regularnie sprawdzani przez firmę pod kątem sytuacji finansowej.

Gwarantuje to bezpieczeństwo i chroni przed zbędnym ryzykiem.

Inną usługą, z której warto skorzystać w razie problemów jest wezwanie do zapłaty na koszt dłużnika. Zawiera się ono w trzech krokach – postępowaniu:

  • upominawczym,
  • polubownym,
  • windykacyjnym.

Jeśli nie pomoże najłagodniejsza forma wpływania na dłużnika, przechodzi się do między innymi mediacji z nim, ukazania konsekwencji oraz obciążenia kosztem tych działań samego dłużnika. Ostatni krok to profesjonalna windykacja oraz wpisanie delikwenta na listę KRD.

Warto zapoznać się ze wszystkimi usługami oferowanymi przez KRD, ponieważ oferują wsparcie i zapewniają bezpieczeństwo Twoich interesów.

Firma KRD ma kilku partnerów biznesowych, np. firma Kaczmarski Inkasso, projekt edukacyjny Akademia KRD czy FairPay dla konsumenta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s