Oferta Krajowego Rejestru Długów

Krajowy Rejestr Długów (KRD) to ogólnopolski system wymiany informacji łączący wszystkie gałęzie gospodarki (banki, instytucje pożyczkowe, sądy, towarzystwa ubezpieczeniowe i inne). Do jego zadań należy gromadzenie, przechowywanie oraz udostępnianie wszelkich informacji finansowych dostarczanych przez przedsiębiorców, osoby fizyczne i instytucje.

Co oferuje Krajowy Rejestr Długów?

1. Sprawdzanie firm, które polega na zweryfikowaniu, czy dana firma nie znajduje się na liście dłużników. Dzięki takiej informacji zarówno przedsiębiorstwo, jak i osoba fizyczna mogą wynegocjować od danej firmy lepsze warunki płatności lub całkowicie zrezygnować z usług takiej firmy.

2. Monitorowanie firm, które umożliwia stałą kontrolę nad sytuacją finansową danej firmy. W przypadku dopisania monitorowanej firmy do KRD każda firma czy osoba prywatna zostanie o tym niezwłocznie poinformowana.

3. Dopisywanie dłużnika, które oznacza dodanie go do ogólnodostępnej listy dłużników, co umożliwia odzyskanie niezapłaconych pieniędzy.

4. Wezwanie do zapłaty na koszt dłużnika to usługa, która polega na windykacji pieniędzy od tego dłużnika, a także obciążeniu go kosztami ich odzyskania.

Do kogo jest skierowana oferta KRD?

Z oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci. Osoby fizyczne mogą sprawdzić wybraną przez siebie firmę, ale również otrzymać informacje, czy sami nie figurują na liście dłużników. Natomiast przedsiębiorcy mogą sprawdzać sytuację finansową kontrahentów, gdyż lista dłużników KRD to największa tego typu baza  w Polsce, dzięki której firmy mogą się uchronić przed niewypłacalnością swoich kontrahentów.

Kiedy warto korzystać z oferty KRD?

Osoby fizyczne powinny z niej korzystać wtedy, gdy chcą sprawdzić np. biuro podróży, z którym wybierają się na wakacje czy sklep internetowy, w którym zamierzają dokonać przedpłaty. Natomiast przedsiębiorstwa powinny z niej korzystać przed każdym podpisaniem umowy z kontrahentem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s