Sprawdź swój status w KRD

Krajowy Rejestr Długów powstał na mocy ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Obsługuje on wszystkie podmioty gospodarcze, czyli jednoosobowe firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa czy duże korporacje. KRD BIG pomaga w ocenie wiarygodności kontrahentów, co ma szczególne znaczenie, jeśli chcemy wziąć kredyt.

Kto może wpisać dłużnika na listę KRD i czy warto sprawdzić na niej również siebie?

Jeśli chodzi o odzyskiwanie należności, to wpisanie dłużnika na listę KRD jest świetnym sposobem rozwiązania owego problemu. Uprawnionymi osobami są wyłącznie przedsiębiorcy.

Zdecydowanie warto jest posiąść wiedzę na temat wykazu swoich zadłużeń, ponieważ zyskujemy też możliwość zbudowania swojego pozytywnego wizerunku kredytowego. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć zgodę na publikowanie przez KRD informacji o tym, że wywiązujemy się ze swojego zobowiązania finansowego, co ma szczególne znaczenie dla banków udzielających pożyczek. Dzięki tej wiedzy przedsiębiorcy mogą przewidzieć, z kim będą musieli się zmagać przy odzyskiwaniu swoich należności.

Jak uzyskać wgląd w KRD?

Jeśli ciekawi nas, co ma do powiedzenia na nasz temat Krajowy Rejestr Długów, to można się tego dowiedzieć poprzez wejście na stronę internetową KRD i założenie tam indywidualnego konta FairPay. Do wypełnienia formularza będzie potrzebne podanie sowich podstawowych danych, czyli imienia, nazwiska i adresu zamieszkania. Konieczne jest też udostępnienie numeru PESEL oraz serii dowodu osobistego. Chodzi tutaj o potwierdzenie swojej tożsamości.

KRD a odzyskiwanie należności

Zasada działania KRD jest prosta i skuteczna. Okazuje się, że każdy może przekazać KRD informację na temat swoich dłużników przez podanie podstawowych danych dłużnika i tytułu, z którego wynika należność oraz kwota. Po przejściu procesu weryfikacji, do kartoteki dłużnika zostaje wpisane zobowiązanie, które jest widoczne także dla innych użytkowników KRD. W celu dopisania dłużników oraz możliwości przeglądania raportów, należy wykupić abonament miesięczny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s