Jak odzyskać dług – dopisanie dłużnika do KRD

Problem z odzyskiwaniem od dłużników pieniędzy dotyczy wielu osób.  Niekiedy są to małe kwoty, ale jeśli dłużnik zalega nam ze znaczną sumą, sprawa  staje się dużo poważniejsza. Co w takiej sytuacji zrobić? w jaki sposób szybko odzyskać należności?

Zleć sprawę firmie windykacyjnej

Możesz powierzyć odzyskanie należności firmie windykacyjnej, która specjalizuje się w tego typu sprawach. Pamiętaj jednak, iż jest to rozwiązanie kosztowne, gdyz firma windykacyjna zwykle pobiera sporą prowizję od odzyskanej kwoty.

Dopisz dłużnika do KRD

Drugim  rozwiązaniem będzie dopisanie dłużnika do KRD. Opinie firm korzystających z tej metody odzyskiwania długów świadczą bowiem o tym, iż takie działanie okazuje się wysoce skuteczne. Na czym dokładnie polega taka usługa? Dopisując dłużnika do Krajowego Rejestru Długów uzyskujesz możliwość wysyłania do niego wezwań do zapłaty sygnowanych logo KRD, co zwykle działa bardzo motywująco na dłużnika. Natomiast nawet takie wezwanie nie skłoni dłużnika do uregulowania należności, jego dług zostanie dopisany do Krajowego Rejestru Długów.

Warto bowiem wiedzieć, iż dodanie informacji o dłużniku do publicznej wiadomości w większości przypadków skutkuje szybkim zwrotem długu.

Jak dopisać dłużnika do KRD

W pierwszej kolejność należy założyć konto na stronie: https://konsument.krd.pl/Account/Register/497 . Następnie należy w odpowiednim polu dopisać dane dłużnika, które zostaną przekazane do KRD. Po podpisaniu stosownej umowy, KRD wyśle do dłużnika ostrzeżenie o zamiarze.

Po 14 dniach od wysłania ostrzeżenia KRD poprosi Cię o potwierdzenie, czy nadal jesteś zainteresowany upublicznieniem informacji o dłużniku. Gdy wyrazisz swą chęć, Krajowy Rejestr Długów powiadomi o tym fakcie dłużnika.

Pamiętaj jednak, aby zaktualizować dane upublicznione w KRD, jak tylko dłużnik spłaci swój dług.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s