Portfel należności polskich przedsiębiorstw

Chciałbyś wiedzieć, jak prezentuje się sytuacja finansowa polskich przedsiębiorstw? Jak bardzo są one zadłużone, czy radzą sobie z obsługą zadłużenia i czy spłacają je terminowo? Jaka jest skala problemu niespłacanych wierzytelności? Jeśli chciałbyś poznać odpowiedzi na te pytania, zapoznaj się z wynikami badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”.

Czym jest Portfel należności polskich przedsiębiorstw?

Portfel należności polskich przedsiębiorstw jest badaniem, które diagnozuje kondycję finansową polskich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem problemu ich wierzytelności. Jest to jedyny tego rodzaju projekt, przeprowadzany cyklicznie od 2009 roku. Ponieważ badanie ponawiane jest co rok, pozwala to na obserwację zmieniających się trendów. Raport jest wspólnym dziełem Krajowego Rejestru Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA i Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.

Co zawiera raport?

Raport dokładnie opisuje sytuację polskich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem ich zadłużenia oraz prognozę jej rozwoju. Z raportu dowiemy się, w jaki sposób polskie firmy radzą sobie z obsługą swoich zobowiązań i jaka ich część nie jest spłacana terminowo. W badaniu nie skupiono się jedynie na sytuacji pojedynczych przedsiębiorstw, lecz opisano, w jaki sposób dochodzi do powstawania zatorów płatniczych na rynku. Uwzględniono przy tym ogólną kondycję gospodarki i oddziaływanie trendów makroekonomicznych.

Sprawdzaj swoich kontrahentów

Pamiętaj, że w biznesie ważne jest nie tylko to, że Ty działasz uczciwie i chcesz regulować swoje należności na czas. Ważne jest jeszcze to, abyś terminowo otrzymywał płatności od swoich kontrahentów, w przeciwnym razie sam szybko zostaniesz dłużnikiem. Dlatego też weryfikuj swoich kontrahentów – pomoże Ci w tym Krajowy Rejestr Długów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s