Dług alimentacyjny – poznaj dane z KRD

baby-17316_960_720Według najnowszych raportów niepłacenie alimentów w Polsce to niestety norma. Statystyki pokazują, że ponad 300 tysięcy rodziców zalega z alimentami. Średni dług alimentacyjny wynosi obecnie około 33 tysięcy złotych. Jak widać mowa tu o naprawdę dużych kwotach.

Alimenty – dlaczego rodzice ich nie płacą?

Wyrażane przez KRD opinie wskazują, iż większość dłużników alimentacyjnych nie płaci swoim dzieciom, gdyż często są to ludzie mający skłonności do zaciągania długów. Jak się bowiem okazuje, dłużnik alimentacyjny przeważnie posiada wiele innych zobowiązań.

Jeśli chodzi o inne długi o których mowa, to najczęściej są to długi wobec firm windykacyjnych. Ponadto, dłużnicy alimentacyjni często zalegają z podstawowymi opłatami, takimi jak opłaty za czynsz czy też za telefon. Wśród dłużników alimentacyjnych wiele jest również osób, które mają w zwyczaju jeździć na gapę komunikacją miejską. W efekcie często dostają oni mandaty.

Skąd się bierze dług wobec firm windykacyjnych?

Jak już wcześniej wspomniano bardzo często dłużnicy alimentacyjni mają również długi wobec firm windykacyjnych. Jeśli chodzi o KRD, opinie tej instytucji na temat tego typu długów stanowią, iż w większości wynikają one z niespłacanych kredytów. Wydaje się, że być może osoby niepłacące alimentów to specyficzna grupa ludzi, którzy nie potrafią zaciągać kredytów w odpowiedzialny sposób. Tłumaczyłoby to dlaczego tak często nie spłacają pożyczek oraz dlaczego mają długi wobec swoich dzieci.

Jak się jednak okazuje, firmy windykacyjne zajmują się nie tylko ściąganiem długów w postaci niespłaconych kredytów. Równie często ściągają one długi alimentacyjne na zlecenie rodzica opiekującego się dzieckiem. Bez wątpienia jeśli firma windykacyjna zajmie się ściąganiem długu to sukces jest bardziej prawdopodobny niż w przypadku, gdy załatwia się to na własną rękę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s