Certyfikat Rzetelna Firma – czemu oraz komu służy

9281-businessman-holding-a-white-laptop-pvKonkurencja, z jaką każdego dnia musi mierzyć się setki firm sprawia, że przedsiębiorcy coraz większą wagę przykładają do tego, aby nie tylko dbać o jakość świadczonych usług czy sprzedawanych produktów, ale również o swój wizerunek w oczach klientów, a co za tym idzie, o swoją wiarygodność. Jednym ze sposobów na budowanie zaufania do firmy jest posiadanie Certyfikatu Rzetelna Firma. Sprawdźmy, czym jest ten certyfikat oraz korzyści płyną z jego posiadania.

O certyfikacie Rzetelna Firma

Certyfikat Rzetelna Firma jest programem skierowanym do przedsiębiorców, którzy nie posiadają zaległości płatniczych i zależy im na potwierdzeniu swojej wiarygodności płatniczej.  

Warunkiem dołączenia do programu jest między innymi umożliwienie weryfikacji rzetelności płatniczej przez Krajowy Rejestr Długów, z czego wynika, że z certyfikatu mogą skorzystać tylko ci przedsiębiorcy, którzy nie posiadają zaległości w płatnościach. Ponadto należy udostępnić informacje dotyczące osób decyzyjnych w firmie, która ma zostać objęta programem oraz przestrzegać zasad opisanych w Kodeksie Etycznym dostępnym na stronie internetowej programu.

Otrzymanie Certyfikatu Rzetelna Firma

Po spełnieniu wszystkich warunków określonych w Regulaminie programu, przedsiębiorca otrzymuje certyfikat, który wyświetlany jest na stronie internetowej, ale również można posługiwać się jego wersją drukowaną w formie prawomocnego dokumentu dołączanego do referencji o naszej firmie.

Korzyści z przystąpienia do programu Rzetelna Firma

Warto podkreślić, że na temat Certyfikatu Rzetelna Firma opinie są bardzo pozytywne. Główne argumenty przemawiające za dołączeniem do programu to przede wszystkim informacja dla potencjalnego kontrahenta, że nasza firma nie posiada wpisu w Krajowym Rejestrze Długów, a także obecność w gronie zaufanych przedsiębiorców.

Obecność certyfikatu na stronie WWW, w sklepie internetowym jest również ważnym elementem budowania pozytywnego wizerunku wśród użytkowników i klientów.

Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla firm, które pragną zwiększyć swoją rozpoznawalność zarówno w internecie, jak offline, a także dla przedsiębiorców działających w branżach, w których rzetelność finansowa stanowi jeden z ważniejszych czynników decydujących o pozyskaniu nowych zleceń.

 

Reklamy

14 komentarzy

 1. Moim zdaniem posiadanie takiego certyfikatu będzie tylko na plus, dla firmy i dla kontrahenta, który będzie wiedział ze zawiera umowę z rzetelną firmą.

  Polubienie

  • Poza certyfikatem nie zaszkodzi też sprawdzić czy dana firma jest w bazie i czy ma jakiś negatywny wpis. Co do rzetelnej firmy to wśród moich znajomych są same pozytywne opinie.

   Polubienie

 2. A ja mam pytanie: czy złoty certyfikat rzetelna firma. to jest to samo? bo widziałem gdzieś taką nazwę, poza tym patrzac na opinie w internecie o tym certyfikacie to warto chyba w coś takiego zainwestować.

  Polubienie

 3. hmm jak dla mnie to taki certyfikat jest pommocy jak prowadzisz np sklep internetowy, bo przelewy online i ta cała bankowość elektroniczna jest ciągle atakowana. Już jak wchodze na sklep to oceniam czy on nie jest jakaś zaślepka i tylko strace kase…

  Polubienie

 4. No ataki są i to ciągle, ostatnio bzwbk dostaje, już 2 raz otrzymałam fałszywego @ ze mi konto zablokowali, moim zdaniem powinni puszczać reklamy o tym

  Polubienie

 5. No jest to jakiś sposób an budowanie zaufania, ale np pozytywne opinie w sieci też dużo dają, większość osób teraz sprawdza opinie o danej firmie, zanim zdecyduje się na współprace

  Polubienie

 6. warto także pamiętać ze poza prawdziwą Rzetelną Firmą są także nierzetelne firmy, które udają tą rzetelną, a więc nie dajmy się nabrać i jeśli ktoś nie chce paść ofiarom przestępców, niech skorzysta ze strony rzetelnafirma.pl
  Pozdrawiam

  Polubienie

 7. Oszustów jest pełno. Dziś doszła do mnie informacja ze ktoś podaje się za firmę play i wysyła „lewe” faktury.. wcześniej był mbank i komu teraz ufać.? Za każdym razem trzeba dzwonić na infolinie i potwierdzać fakty?

  Polubienie

 8. wygląda na to, że tak, jak nie jesteśmy czegoś pewni to lepiej się upewnić niż zapłacić oszustowi, a juz szczególnie kiedy coś wydaje nam się bardzo podejrzane,

  Polubienie

 9. ja mam taki problem. miałem kiedyś wpis w krd, ale już wszystko zostało usunięte. to było moje zaniedbanie. no ale teraz mam czystą historię i chciałbym skorzystać z tego certyfikatu rzetelna firma. czy taki wpis w przeszłości może zaważyć na tym, że nie będę mógł otrzymać tego certyfikatu?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s