Jakie trzeba spełnić warunki, aby przystąpić do programu Rzetelna Firma?

rzetelna-firmaProgram Rzetelna Firma cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców. Właściciele firm podkreślają, że posiadanie certyfikatu pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa, buduje zaufanie oraz wzmacnia autorytet w branży. Sprawdźmy więc, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby móc posługiwać się certyfikatem Rzetelna Firma.

Czym jest Rzetelna Firma?

Program jest skierowany do firm, dla których najważniejszą rzeczą jest etyka i uczciwość. Posiadając certyfikat Rzetelnej Firmy pokazujesz, że firma funkcjonuje w sposób zorganizowany i rzetelny. Pomaga to budować pozytywny wizerunek firmy w środowisku biznesowym.

Jaki jest kodeks Rzetelnej Firmy?

Rzetelna firma to taka, w której przestrzegane są pewne zasady. Działa ona nie tylko po to, aby generować własne zyski, ale również skupia się na innych aspektach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Firma powinna bowiem posiadać cel, który nie jest związany z zarabianiem. Może to być integracja społeczna, charytatywne zbiórki itp.
Kolejna zasada to traktowanie klienta z szacunkiem. Nikt bowiem nie chce współpracować z osobami, które traktują innych z góry.
Ważną zasadą kodeksu Rzetelnej Firmy jest dbanie o swoich pracowników i myślenie o środowisku.

Jakie warunki należy spełnić, aby przystąpić do programu?

Przede wszystkim należy wyrazić zgodę na weryfikację, czy nasza firma nie jest umieszczona w Krajowym Rejestrze Długów. Działalność powinna być prowadzona co najmniej przez okres sześciu miesięcy. Kolejnym warunkiem jest udostępnienie informacji rejestrowych, danych osób decyzyjnych oraz ich osiągnięcia. Należy również używać wizytówki Rzetelnej Firmy, dzięki czemu której klient może być zapewniony o tym, że firma działa w sposób etyczny.

Czy certyfikat można stracić?

Owszem, można go stracić, jeżeli w rażący sposób zostały naruszone postanowienia w kodeksie i regulaminie programu. Została powołana specjalna jednostka, która ma za zadanie sprawdzać, czy wszyscy uczestnicy przestrzegają zasad obowiązujących w programie.

Rzetelna Firma – opinie na rynku

Jedną z idei programu jest zachęcanie przedsiębiorców, aby prowadzili swoje firmy w sposób uczciwy. Uczestnictwo w programie przynosi bowiem wymierne korzyści dla ich biznesu, relacji z klientami, co potwierdzają liczne pozytywne opinie o przedsiębiorcach, którzy biorą udział w programie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s