FairPay – sprawdź dewelopera z KRD

budowa

Budowa lub kupno nowego lokum nigdy nie jest prostym zadaniem. Aby znaleźć wymarzony dom czy mieszkanie, musimy przeszukać dziesiątki ofert, przeanalizować swój budżet, być może wziąć kredyt hipoteczny… oraz oczywiście znaleźć dobrego dewelopera, któremu będziemy mogli zaufać. Podejmowanie decyzji o współpracy z daną firmą zawsze jest długotrwałym procesem.

Warto wiedzieć, że istnieje sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz czas na wyszukiwaniu najlepszych rozwiązań. Sprawdź, jak w znalezieniu uczciwego dewelopera pomoże ci usługa FairPay od KRD.

FairPay – na czym to polega?

„Pozytywna strona informacji” – tak w skrócie można opisać ideę FairPay. Program ten funkcjonuje z inicjatywy KRD – Krajowego Rejestru Długów, czyli największego w Polsce biura informacji gospodarczej. FairPay skupia się głównie na konsumentach i ich prawie do otrzymywania pełnych danych na temat interesujących ich instytucji, firm czy przedsiębiorców.

W jaki sposób możemy uzyskać wgląd w takie informacje? Wystarczy założyć konto na stronie FairPay i skorzystać z różnych oferowanych tam usług. Na przykład, jeśli nie możesz poradzić sobie z nierzetelnym dłużnikiem, będziesz w stanie wpisać go do rejestru KRD (na podstawie tytułu wykonawczego). Kolejną bardzo przydatną opcją jest sprawdzanie przedsiębiorstw – biur podróży, pracodawców… oraz interesujących cię deweloperów.

Dlaczego warto?

Przypomnij sobie ostatni raz, kiedy nerwowo przeglądałeś oferty firm deweloperskich i z niepokojem myślałeś, czy na pewno są to uczciwe miejsca. Zamiast kolejny wieczór spędzić na wyszukiwaniach, można po prostu skontrolować dewelopera w FairPay. To zwyczajnie szybszy i bardziej efektywny sposób niż zgadywanie „w ciemno”.

Raport KRD pokaże ci zarówno negatywne, jak i pozytywne informacje o firmie. Żeby zobaczyć cały raport z informacjami o danym przedsiębiorcy, wystarczy znać jego numer NIP. Po pobraniu danych możesz więc ze spokojem podjąć decyzję o tym, komu warto zaufać, a z kim współpraca będzie po prostu zbyt ryzykowna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s