Sprawdź dowolną firmę z konsument.krd.pl

Marzy ci się egzotyczna wycieczka z biurem podróży? A może chcesz się przeprowadzić do nowego domu i szukasz dobrego dewelopera? Lub właśnie dostałeś nową pracę, ale nie jesteś pewien, czy możesz zaufać pracodawcy? Wszystkie te sytuacje łączy jedno – przed podpisaniem umowy warto sprawdzić rzetelność kontrahenta. Pomoże w tym platforma konsument.krd.


Dlaczego warto kontrolować firmy?

Realizowanie transakcji płatniczych i podpisywanie umów cywilnoprawnych to czynności, których dokonujemy niemal każdego dnia. Naturalnie za każdym razem chcemy mieć pewność wiarygodności kontrahenta – na przykład wtedy, gdy wybieramy nową wycieczkę z touroperatorem. Przy wyliczaniu niewątpliwych korzyści płynących z zakupu takiej wyprawy trzeba jednak pamiętać o ryzyku oszustwa ze strony kontrahenta.

Jak pokazują statystyki Krajowego Rejestru Długów, zadłużenie biur podróży sięga aż 8,6 mln zł. Zanim więc podejmiesz właściwą decyzję, warto sprawdzić, czy dana firma ma nieskazitelny wizerunek płatnika.

Systematyczne sprawdzanie przyszłych kontrahentów jest korzystne zarówno dla twojego portfela, jak i stanu nerwów. Nikt nie chciałby przecież po pewnym czasie uświadomić sobie, że przedsiębiorstwo, z którym właśnie podpisaliśmy umowę, stoi na skraju bankructwa.

Jeśli okaże się, że instytucja, z którą chcemy wejść we współpracę, nie jest godna zaufania, będziemy mieć czas, aby odpowiednio zareagować. Możemy wybrać ofertę innego miejsca lub zmienić warunki umowy na takie, które będą dla nas bezpieczniejsze.

Sprawdzanie firm – krok po kroku

Aby dowiedzieć się wszystkiego na temat interesującej cię firmy, wystarczy znać jej numer NIP. Po założeniu konta na FairPay trzeba tylko wyszukać przedsiębiorstwo i pobrać bezpłatny raport, zawierający informacje o jego stanie zadłużenia czy historii płatniczej. Po otrzymaniu spisu danych sprawdź na przykład, czy kontrahent nie ma na koncie udokumentowanych opóźnień w spłacie.

Możesz też włączyć opcję automatycznych powiadomień, które poinformują cię za każdym razem, gdy w rejestrach KRD pojawi się nowa informacja o przedsiębiorstwie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s