Jak zapewnić niemowlakowi odpowiednie warunki do drzemki

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku prawidłowy rozwój. W końcu to od nas zależy, jak nasze dziecko będzie się rozwijało, na co będzie zwracać uwagę. To my jesteśmy odpowiedzialni za to, jak będzie się zachowywać w przyszłości, jak będzie się uczyć, może jaki zawód w przyszłości wybierze. Podsumowując warto zapewnić im odpowiednia rozrywkę, aby były mądre.

Na co zwrócić uwagę?

Dlatego już od pierwszych dni życia swoim dzieciom możecie podsuwać zabawki, które będą wspierały ich rozwój ruchowy oraz psychiczny. Każdy z Was chyba Wie, że grzechotki są najlepsze i świetnie sprawdzają się u Maluszków, które dopiero uczą się wszystkiego chwytać. Jeżeli będziecie zachęcać swoje dziecko do chwytania, przez podsuwanie mu takich zabawek, bardzo szybko przekonacie się, jakie ma sprawne rączki.

W czarno – białym świecie

Świetną sprawą są książeczki. Oczywiście chodzi mi tutaj o czarno – białe książeczki, które mają namalowane najróżniejsze kształty. Udowodnione jest, że dzieci na samym początku dostrzegają tylko świat w kolorze bez barw. Warto więc pokazywać im świat w takim kolorze oraz prezentować mu kształty zabawek, zwierząt, lalek, autek, czy czegokolwiek, co znajdziecie właśnie w takich edukacyjnych książeczkach.

Bujający leżaczek

Naukowcy pomyśleli również o Rodzicach, których czasem mogą boleć ręce od noszenia swojej małej pociechy. Leżaczek bujaczek – zabawka, która zawsze się świetnie sprawdza. Możecie bezpiecznie włożyć do niego dziecko, które będzie obserwowało świat dookoła. Jest to dobry patent, jeżeli macie coś do zrobienia dla przykładu w kuchni, a nie chcecie dziecka zostawiać w łóżeczku. Taki leżaczek możecie śmiało postawić na szafce, stole, gdziekolwiek, gdzie będzie trzymało się stabilnie. Polecane są leżaczki, które mają funkcję bujania. Wystarczy jeden przełącznik a wszystko będzie się działo automatycznie.

Dobra sprawa dla Rodziców

W sklepach znajdziecie modele, które maja zamontowane również pałąki z zabawkami. Wy możecie sobie coś ze spokojem robić a Wasze dziecko będzie zajęte zabawą grzechotką lub innymi szeleszczącymi zabawkami, jakie znajdziecie w zestawie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s