Pożyczki Polaków – 5 zaskakujących faktów

Dla wielu z nas pożyczka krótkoterminowa jest najprostszym i najszybszym rozwiązaniem, gdy do pierwszego daleko, a stan konta wskazuje zero. Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i nieustannie przyciągają nas coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami. Na co najczęściej pożyczamy pieniądze? Jak sobie radzimy ze spłatą zobowiązań?

1.Polak pożycza w banku

Według badania przeprowadzonego przez CBOS ponad połowa dorosłych Polaków zadłużyła się przynajmniej raz w życiu. O tym, gdzie pożyczamy pieniądze, decyduje rodzaj wydatków. Jeśli kupujemy sprzęt AGD lub RTV wolimy skorzystać z oferty banku. Kredytem wspomagamy się także podczas kupna samochodu lub w momencie, gdy chcemy spłacać raty przez dłuższy czas. Natomiast, gdy zaskoczy nas niespodziewany wydatek i potrzebujemy pilnie dodatkowych pieniędzy, chętniej wybieramy firmy pożyczkowe.

2.Rynek pożyczkowy = rynek mobilny?

Pożyczka przez internet coraz częściej jest pożyczką mobilną. Szacuje się, że za pomocą smartfona lub tabletu zaciąganych jest już ok. 30% chwilówek online. W związku z tym, że większość z nas posiada urządzenie mobilne, a rynek m-commerce jest jednym z najprężniej rozwijających się, pożyczkodawcy stale zwiększają sumy na reklamę mobilną i ułatwiają nam wypełnianie formalności poprzez specjalne aplikacje.

Sprawdź również: pożyczki podobne do Vivus

3.Pożyczka w wyjątkowych sytuacjach

Chociaż Polacy deklarują, że niechętnie pożyczają pieniądze, coraz częściej korzystają z usług banków i firm pożyczkowych. Zakup lekarstw, opłata za mieszkanie lub bieżące wydatki to najczęstsze powody zadłużenia Polaków. Pożyczką lub kredytem wspomagamy się również, gdy chcemy kupić nowy sprzęt RTV lub AGD oraz wykonać remont.

4.Od pierwszego do pierwszego

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Kruk wynika, że większość Polaków ocenia swoją sytuację finansową jako przeciętną, co oznacza że wydaje tyle samo pieniędzy, ile zarabia. Ponad ⅔ z nas przeznacza większość swoich dochodów na opłaty i żywność, dlatego każdy dodatkowy wydatek w postaci leków, podręczników szkolnych, czy naprawy samochodu, musimy finansować z kredytu lub pożyczki.

5.117 milionów długu

Według raportu InfoDług, przygotowanego na zlecenie BIG InfoMonitor, Polacy zalegają ze spłatą swoich zobowiązań na łączną sumę ponad 40 miliardów złotych. Najbardziej zadłużeni są mieszkańcy województwa śląskiego i mazowieckiego. Na Mazowszu mieszka również najbardziej zadłużony Polak, którego niespłacone zobowiązania wynoszą ponad 117 milionów złotych. Dlaczego nie regulujemy swoich rachunków w terminie? Zgodnie z raportem najczęściej jest to wynik zbyt małych dochodów oraz lekkomyślnego stosunku do posiadanych zobowiązań.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s