Jak wybrać hulajnogę dla 5 latka

Hulajnoga w dalszym ciągu, tak jak i kilka a nawet kilkanaście lat wstecz cieszy się dużą popularnością zarówno wśród rodziców jak i ich pociech. Dlatego wielu dorosłych zastanawia się, jaką hulajnogę wybrać. 

Bezpieczeństwo to absolutna podstawa

Wybierając hulajnogę czy jakikolwiek inny sprzęt dla młodego człowieka, przede wszystkim należy kierować się bezpieczeństwem jego użytkowania. Jak wybrać hulajnogę bezpieczną dla dziecka?Przede wszystkim należy wyeliminować wszystkie te sprzęty, które nie posiadają stosownych do tego celu certyfikatów. Urządzenie oczywiście doskonale musi być dopasowane do wieku, wzrostu oraz wagi dziecka. W takim przypadku kupowanie czegokolwiek na wyrost nie ma najmniejszego sensu.

Hulajnogi wyczynowe i rekreacyjne

Tylko na pierwszy rzut oka wszystkie hulajnogi są dokładnie takie same. Podzielić można je na dwie grupy – hulajnogi rekreacyjne i wyczynowe. Rekreacyjne są delikatne i zupełnie nie nadają się do wyczynowej jazdy, dlatego idealnie sprawdzą się w przypadku dziecka w wieku 5 lat. Na ten moment kupowanie wyczynowej hulajnogi tak młodemu człowiekowi warto, dla jego bezpieczeństwa i własnego spokoju, sobie po prostu odpuścić.

Czym kierować się wybierając hulajnogę dla dziecka?

Sprawą bezdyskusyjną jest, że kółka są najważniejszym elementem w hulajnodze. To w głównej mierze właśnie od nich będzie zależało, czy jazda będzie bezpieczna i komfortowa, a co najważniejsze bezpieczna. Choć zdecydowana większość ma dwa kółka, to jednak spotkać się można z modelami mającymi trzy czy nawet cztery – takie właśnie sprawdzą się najlepiej u dzieci, szczególnie tych, które z jazdą na hulajnodze nie miały jeszcze nigdy do czynienia.

Poza ilością warto także zwrócić uwagę na twardość oraz wielkość kółek. Dla 5 letniego dziecka idealne będą kółka ze średnicą poniżej 120 mm, dzięki czemu hulajnoga będzie bardziej zwrotna i zdecydowanie łatwiejsza a prowadzeniu.

Łożyska. To kolejny element na który wybierając hulajnogę należy zwrócić szczególną uwagę. Chodzi tu przede wszystkim o to, czy istnieje swobodna możliwość och wymiany, jeżeli ulegną zużyciu. Jeśli tak to warto rozważyć zakup takiej hulajnogi, jeśli nie musimy liczyć się z tym, że po zużyciu łożyska może już nie nadawać się do jakiegokolwiek użytkowania.

Hamulec to bardzo przydatny element w hulajnodze, choć wiele osób twierdzi,że tak naprawdę nie warto się tym wspomagać, a po prostu znaleźć własną technikę hamowania, zarówno w przypadku dorosłych
jak i starszych dzieci ( te młodsze dla bezpieczeństwa powinny mieć hamulec).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s