Program KRD dla konsumentów Fairpay – co warto wiedzieć

FairPay to działający od października 2014 roku program, którego celem jest promowanie zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów, którzy terminowo regulują swoje zobowiązania.

Na czym dokładnie polega program oraz kto może z niego skorzystać?

O programie

Program FairPay pozwala na uzyskanie Informacji Pozytywnej za każdą terminową płatność.Jest to swego rodzaju dowód na to, iż przedsiębiorca bądź konsument na czas reguluje swoje płatności za czynsz, media, leasing, pożyczkę czy kredyt. Wpis ten umieszczany jest w bazie KRD BIG SA i pozwala na budowanie pozytywnej historii płatniczej, która może okazać się niezwykle istotna nie tylko w trakcie ubiegania się o kredyt czy pożyczkę, ale również w przypadku negocjacji różnego rodzaju umów handlowych.

Kto może skorzystać z programu?

Z programu FairPay może korzystać praktycznie każda osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia i posiada dowód osobisty. Będzie on bowiem potrzebny do potwierdzenia tożsamości dla konta.

Ile to kosztuje?

Zakładając konto FairPay użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp przez 12 miesięcy do Platformy służącej do składania wniosków o dodanie Informacji Pozytywnych. Ponadto w ramach usługi ma on możliwość monitorowania siebie oraz monitorowania rejestru zapytań, monitorowania dwóch firm, jak również dopisania co miesiąc maksymalnie 10 dłużników. Za dodatkową opłatą można poszerzyć usługę o sprawdzenie kolejnej firmy oraz o dopisanie kolejnego dłużnika. Każda z tych usług to koszt 49zł.

Ambasadorzy programu

Warto również zaznaczyć, iż FairPay jest wspierany przez wielu Ambasadorów. którzy doceniają jego ideę, a także są przekonani o tym, iż w ten sposób pomagają promować odpowiednie postawy zarówno wśród przedsiębiorców, jak i konsumentów. W szczególności zwracają oni uwagę na to, jak ważne jest wzajemne zaufanie oraz uczciwość, które są podstawowymi wartościami w każdych relacjach biznesowych.
Wśród Ambasadorów programu FairPay można wymienić między innymi takie firmy jak: PLAY, PGE, Vivus.pl, Poczta Polska, NetCredit czy IdeaBank.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s